ClickCease

ANKARA EVDEN EVE HASTA NAKLİ

Ankara Hasta Nakli

Hastane ya da sağlık kuruluşlarında tedavi almakta olan hastalar, tedavilerini tamamlayarak, binek araçlar ile ulaşımı uygun olmayan yerlere sağlık ekipleri yardımıyla götürülmektedir. Adrese nakil hizmeti, Ankara’da hastalara uygulanan hizmet kategorilerinden bir tanesidir. Hastalar taburcu edildiğinde Ankara evden eve hasta nakli hizmetleri alınabilmektedir.

Hastaların sağlık durumlarına göre nakil hizmeti verilmektedir. Ayrıca acil tıp teknisyenleri ve ambulans şoförlerinden meydana gelen 2 kişilik sağlık ekipleri ve ambulans aracıyla yardım yapılmaktadır. Bunun yanı sıra doktor, paramedik uzmanı, acil tıp teknisyeni ve şoförlerden oluşan 3 kişilik sağlık ekibi de yardımcı olan ekipler arasındadır. Evden eve verilen nakil hizmetlerinin yanı sıra Ankara hastaneden eve hasta nakli işlemleri de yapılmaktadır.

Özel ALK Ankara Hassas Durumlu Hastalara Transfer Hizmeti

Hastaların zaman zaman kalça kırığı rahatsızlıkları ve eklemsel olarak sorunlu olan uzuvları bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda, özel olarak kullanılan vakumlu sedye ve KOAH hastalığına benzer şikayetleri bulunan hastalarda oksijen desteği sunulmaktadır. Hastalara uygun olarak tıbbi donanımlar ile hastaların her koşulda konforu sağlanmaktadır. Bu hizmetler, Ankara evden eve hasta nakli ve diğer nakil işlemleri için de geçerlidir.

Şehirlerarası yapılan hasta nakilleri hizmetleri mesafelere bağlı olarak, hastaların ve ekiplerin mal ve can güvenliği sağlanarak yerine getirilir. Bunun yanı sıra Ankara hastaneden eve hasta nakli işlemleri için de bazı durumlarda ek personel görevlendirmesi yapılabilmektedir. Ambulans yardımıyla hizmetler tercihe göre komşu ülkelere verilebilmektedir.

Ankara Evden Eve Nakil Hizmeti

Bakım ve tedavileri tamamlanan ya da devam eden ve binek araçlar ile ulaşım koşullarının uygun olmaması koşulunda nakil hizmeti verilmektedir. Sağlık ekiplerinin desteği sayesinde ambulansa alınan hastalar, gitmek istedikleri adrese götürülmektedir. Ankara evden eve hasta nakli olacak hastalar, sağlık durumlarına göre nakil hizmetlerinden yararlanabilmektedir. Bu nakil hizmet modelinde de hastanın yanında refakat eden sağlık görevlileri yer almaktadır.

Hastaların özellikle yaz dönemlerinde evden yazlığa ya da yazlıktan eve hasta nakli şeklinde hizmet alabilmeleri de mümkün olmaktadır. Hastaların her zaman can güvenliklerine önem verilerek ve gözlem altında tutularak nakil edildiği söylenebilir. Bu hizmet kalitesi Ankara hastaneden eve hasta nakli içinde geçerlidir.

Ankara Evden Hastaneye Hastane Nakli Hizmeti

Laboratuvar tetkikleri, muayene, rapor yenilenmesi ya da yazdırma gibi işlemler için nakil hizmetlerinden yararlanılabilmektedir. Bu işlemler arasında, tomografi, MR çekimi, acil olmayan tıbbi ihtiyaçlar yer almaktadır. Bu gibi durumlarda bile sağlık ekiplerinden destek alınarak, sağlık kuruluşlarına nakil hizmeti verilmektedir. Ankara hastaneden eve hasta nakli birçok ilçe için bu hizmetin geçerliliği vardır.

Ambulans ekipleri, hastaların talepleri doğrultusunda ek ücret mukabili olarak sağlık kuruluşlarında verilecek hizmetler doğrultusunda refakat edilmektedir. Sağlık kuruluşlarının sunmuş olduğu hizmetler bittikten sonra hastanın taburcu işlemleri sağlanarak, ambulans hizmeti de verilmektedir. Böylece gidilecek olan nakil adresinin uzaklığı önemsenmeden hastaların gönderim işlemleri güvenli bir şekilde yapılmaktadır. Bu işlemler Ankara evden eve hasta nakli için de geçerlidir.

Hasta Nakil Hizmetinden Yararlanmak İçin Yapılması Gerekenler?

Ev ortamında ya da dışarıda gelişen bazı rahatsızlıklar sonucunda 32 parametre olarak isimlendirilen durumlarda sağlık ekibi desteği alınabilmektedir. Bu durumlar, ateş, bilinç kaybı, tansiyona bağlı olan genel durum bozukluğu, nakil desteğinin alınması için geçerli sebeplerdir. Bu durumlar Ankara hastaneden eve hasta nakli şeklinde olabileceği gibi evden eve de yapılabilmektedir.

Genellikle hasta ya da yakınlarının talepleri doğrultusunda, Sağlık Bakanlığı aranarak, ambulans talep edilmelidir. 112 numarası üzerinden hastaların ya da yakınlarının istediği sağlık kuruluşlarına nakli sağlanmaktadır. Acil yardım ambulans hizmetleri, Ankara evden eve hasta nakli içinde geçerli bir durumdur. Gelecek olan ambulans ise kırmızı şeritleri olan acil yardım aracıdır.

Hasta Nakil Hizmetleri İlk Yardım İşlemleri

Ambulansın geldiği adres ev ya da dışarıda bir mekan olsa da gelen yardım ekipleri ilk yardım işlemi yapmaktadır. Acil yardım ekipleri, doktor, paramedikçi, acil tıp teknisyenleri ve ilk yardım eğitimi almış sürücülerdir. Deneyim sahibi ekipler her türlü hizmeti sunmaktadır. Ayrıca ekipler, olay yerine ulaşım sağlayabileceği gibi Ankara hastaneden eve hasta nakli yaptıktan sonra da ilk yardım yapabilmektedirler.

Ekipler olay yerinde tıbbi değerlendirmeleri yaptıktan sonra yerinde tedavi işlemi yapılacaktır. Bunun yanı sıra ileri tetkik gerektiren bir durum varsa, sağlık kuruluşuna transportu konusunda karar kılınır. İlk yardım için yapılan işlemler, yerinde tedavi olarak yapılabiliyorsa, o şekilde uygulanır. Örneğin, fizik muayenesi ya da temel tıbbi değerlendirme yapılması durumunda tedavi düzenlemesi duruma göre yapılmaktadır.

Hasta Nakil Hizmetlerinde Diğer Hizmetler

Hastalara acil olarak yapılan müdahaleler, bir sağlık kuruluşuna ulaşım kararı verildiğinde ya da yaşamı tehdit etmeyen acil bir durum varsa, gerekli müdahaleler gerçekleştirilir. Hastaların ileri yaşam desteği, her türlü sağlık problemi ve benzeri rahatsızlanmalara ilk yardım desteği uygulayacak cihazlar bulunmaktadır. Yapılacak ilk yardım işlemleri, Ankara evden eve hasta nakli gönderimleri için de geçerli tutulmuştur.

Ayrıca hastalara yapılan müdahale koşulları, hastanın yerinden alınarak sağlık kuruluşuna ya da Ankara hastaneden eve hasta nakli şeklinde yapılmaktadır. Ambulansların içinde hastane koşulları sağlanarak, hastalar tedavi edilebiliyorsa, ilk olarak orada müdahale edilir. Daha sonra sağlık kuruluşuna hastanın ulaşımı sağlanır. Sağlık kuruluşlarında ise tamamlanan tedaviler sonucunda hasta taburcu ambulansıyla evine götürülmektedir.

Hastaneden Huzurevine Nakil Hizmetleri

Hasta nakilleri olarak verilen hizmet kategorileri oldukça fazladır. Bu hizmetler arasında Ankara evden eve hasta nakli ve huzurevinden hastaneye ya da hastaneden huzurevine nakiller olarak gerçekleşmektedir. Hastane ya da sağlık kuruluşlarında tedavileri tamamlanan kişilerin ulaşım hizmetleri sorunsuz bir şekilde tamamlanmaktadır. Hastaların gitmek istedikleri huzurevleri ya da bakım merkezlerine nakil işlemleri yapılmaktadır.

Ambulans yardımıyla yapılan nakil işlemleri kişilerin sağlık durumlarına uygun olarak verilmektedir. Genellikle ileri yaşlılara verilen bir hizmet olduğu için tekerlekli sandalye ve benzeri ekipman destekleri de sağlanmaktadır. Hizmetin şehirlerarası verilmesinin yanı sıra aynı zamanda uluslararası da yapılmaktadır. Bu nedenle Ankara hastaneden eve hasta nakli şeklinde de gönderim hizmetlerinden yararlanılabilmektedir.

Huzurevinden Hastaneye Nakil Hizmetleri

Huzurevinde ya da bakım merkezlerinde kalmakta olan hastalar, Ankara’da bulunduğu adreslerden hastanelere nakli gerçekleştirilmektedir. Bu hizmetler, tıpkı Ankara evden eve hasta nakli gibi yerine getirilmektedir. Aynı hizmetin huzurevinden hastaneye yapıldığı söylenebilir. Nakil işlemleri kırık, çıkık, nefes darlığı, ani ataklar, kalp krizi ve benzeri rahatsızlıklar sonucunda yapılabilmektedir.

Bütün bu hastalıklara uygun olan hastane ortamı ambulansın iç kısmında teknik ekipler ile sağlanmıştır. Bu nedenle hastalara ilk müdahale ve ilk yardım işlemleri hastaneye giderken yapılmaktadır. Böylece hastanede yapılacak işlemlerin ağırlığı da azaltılmış olur. Bu hastaların Ankara hastaneden eve hasta nakli işlemleri de yapılabilmektedir. Ev olarak belirtilen huzurevidir.

Hastaneler Arası Nakil Hizmetleri

Hastanede tedavisi süren hastalar, farklı bir sağlık kuruluşu üzerinden destek alabilmektedirler. Bu hizmetler, Ankara evden eve hasta nakli işlemi gibi uygulanmaktadır. Sağlık ekipleri hastayı ambulansa alarak, gitmek istedikleri sağlık kuruluşuna hastayı ulaştıracaktır. Bu işlemlerde de sağlık ekipleri profesyonel hizmetler verilmektedir. Bu nedenle hastaneler arası nakil işlemi tıpkı, Ankara hastaneden eve hasta nakli hizmetinde verildiği gibi verilmektedir.

Bizleri 7/24 Arayarak Ambulans ve Hasta Nakillerimiz Hakkında Bilgi Alabilirsiniz:  Tıkla Ara!

2.Numaramız Bizleri 7/24 Arayarak Ambulans ve Hasta Nakillerimiz Hakkında Bilgi Alabilirsiniz:  Tıkla Ara!

İletişim Bilgilerimize Ulaşmak İçin Lütfen Tıklayınız:  İletişim Sayfamız

NEDEN BİZ?

Özel ANKARA AMBULANS firması olarak, Acil Sağlık Hizmeti konusunda yılların verdiği hizmet deneyimimiz ile, Dünya Sağlık Örgütü’nün belirlediği uluslararası standartlar çerçevesinde özel ambulans hizmeti veriyoruz.

Alanında uzman ve yılların verdiği tecrübe ile sizlere hizmet sunmaktayız.Siz ve sevdiklerinizin yaşamı için nerede olursanız olun biz bir telefon kadar sizlere uzağız.Ankara Ambulans olarak donanımlı araçlarımız ve deneyimlerimiz ile Ankara ve Çevresinde her zaman yanınızdayız.

  image

  Sürekli Dezenfekte Edilen Araçlarımız

  Gündelik olarak ve nakil işleminden sonra Dezenfekte İşlemi.

  image

  Kesintisiz Hizmet

  Nerede olursanız olun biz hep kesintisiz hizmet ile yanınızdayız.

  image

  Sağlık Bakanlığı Onaylı

  Araçlarımız 24456 sayılı resmi gazetede yayımlanan standartlara uygun olarak ruhsatlandırılmıştır

  image
  image
  image
  image
  image
  image
  image
  image
  image
  image
  image
  image
  image
  Mesaj Gönder
  1
  Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
  ALK Özel Ambulans Hizmetleri
  Merhaba 👋 ALK Ambulans Olarak Sizlere Yardımcı Olmaktan Mutluluk Duyarız.